Dla kandydatów do bierzmowania

Informuję, że katecheza dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się w sobotę 14 grudnia w Rekownicy o g. 900. Proszę, aby wszyscy mieli z sobą Pismo św. Nowego Testamentu oraz długopis lub pióro.

POMOC DLA POSZKODOWANEJ RODZINY W POŻARZE DOMU

Wsparcie dla poszkodowanej rodziny

W poniedziałek 17 grudnia br. mieszkańcy naszej parafii i gminy w pożarze stracili swój dom i dobytek. W związku z tym w najbliższą niedzielę tj. 23 grudnia w parafii podczas Mszy św. będzie zorganizowana nadzwyczajna zbiórka ofiar do puszek z przeznaczeniem na pomoc dla tej poszkodowanej rodziny (małżeństwo z dwójką małych dzieci). Dodatkowo dla osób, które chciałyby wesprzeć tę rodzinę poszkodowaną w pożarze udostępniamy link, który umożliwi przekazanie środków materialnych:

Środki na zrzutkę mogą być także przekazywane na dane z druku przelewu (pdf w załączniku).

• Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Ponadto w remizie OSP Nowa Karczma do 23 grudnia trwa zbiórka rzeczy pozwalających wrócić do normalnego funkcjonowania  poszkodowanej rodzinie. Więcej informacji dostępnych na stronie

Pomoc ofiarom wojny

W odpowiedzi na apel Papieża Franciszka by pomóc ofiarom wojny w Syrii, Caritas Polska uruchomiła program RODZINA RODZINIE. Ten program polega na tym, że dana rodzina zobowiązuje się przez pół roku wpłacać określoną sumę pieniędzy dla wsparcia konkretnej rodziny w Syrii. Można też wpłacić dobrowolną ofiarę jednorazowo. Jeśli komuś serce podpowiada, aby zrobić taki uczynek miłosierdzia, należy wejść na stronę http://www.rodzinarodzinie.caritas.pl/ gdzie podane są szczegóły tej pomocy.

Podziękowanie od ojca Ibrahima z Aleppo

Pod koniec czerwca w Polsce gościliśmy ojca Ibrahima Alsabagh, franciszkanina, proboszcza parafii św. Franciszka w syryjskim Aleppo.

Dziękując za wsparcie płynące z Polski prosił o kontynuację pomocy, do mówienia o tym, że w Aleppo wciąż są ludzie czekający na pomoc, że nie możemy o tym zapomnieć. W rozmowie z Martą Titaniec, kierowniczką działu zagranicznego Caritas Polska, mówił:

W tej chwili mamy całkowicie zniszczone, sparaliżowane miasto, w którym nie ma gospodarki. Nie ma pracy. Miasto zranione, bo jego społeczność została zdziesiątkowana i wytrącona z równowagi. Co to oznacza? Mamy wielu ludzi starszych, opuszczonych, chorych, samotnych, którzy wymagają opieki. Pozostało niewielu młodych mężczyzn, za to mamy wiele młodych dziewcząt, wiele młodych matek z dziećmi. To jest nasze społeczeństwo – zranione i wytrącone z równowagi. Mamy wiele obaw, ale największą jest to, że przestanie się mówić o Aleppo. To dla Aleppo oznaczałoby koniec. …czytaj całość

Podziękowanie ojca Ibrahima Alsabagh dla darczyńców programu Rodzina Rodzinie

Historie z Aleppo…

Szorik ma 37 lat i jest wdową samotnie wychowującą dwójkę nastolatków – syna Lewona i córkę Azniw. Jej mąż zmarł na zawał serca. Kobieta z powodu poważnych problemów z kręgosłupem (wypadający dysk) nie może pracować.  Lekarz stanowczo zabronił jej nadwyrężać kręgosłup. Tym bardziej, że każdy wysiłek wiąże się z ogromnym bólem. Pieniądze z programu Rodzina Rodzinie są jedynym źródłem dochodu całej rodziny. Przynajmniej do momentu, kiedy Szorik, będzie mogła wrócić do pracy.  W czasie wojny rodzina straciła dom, później uciekając przed rebeliantami, zmuszona była kilkakrotnie zmieniać miejsce pobytu. Obecnie mieszka w wynajętym mieszkaniu.

Antonia jest wdową. Ma trzy córki: najstarsza Helene ma 18 lat, Mareti  15 lat i Patire 12 lat. Antonia jest fryzjerką, ale nie ma na razie możliwości powrotu do pracy. W zrujnowanym mieście ostatnią rzeczą, na którą kobiety chcą wydawać pieniądze jest nowa fryzura. Antonina poświęca się więc wychowaniu dorastających córek, które mimo młodego wieku stanęły w obliczu wojennej traumy. Z powodu ciężkiej sytuacji finansowej, rodziny nie stać na wynajęcie mieszkanie. Z pomocą przyszedł Kościół obrządku ormiańsko-ortodoksyjnego, do którego kobieta wraz z córkami należy. Środki otrzymywane dzięki programowi Rodzina Rodzinie, pozwalają m. in. na zakup żywności, ubrań i opłacenie codziennych wydatków rodziny.

Rodzina Aro to jedna z wielu innych, które nie byłyby w stanie utrzymać się bez pomocy programu Rodzina Rodzinie. Georges wraz z żoną Merine mają troje dorosłych dzieci: 23-letnią Marię, 20-letniego Berge oraz 18-letniego Hagoba. Dzieci uczą się i studiują, najmłodszy Hagob w tym roku chce zdawać maturę. Ojciec ze względu na swoją przewlekłą chorobę, pracuje jedynie dorywczo, czasami kilka godzin dziennie. Rodzina wynajmuje dom, którego opłacenie pochłania znaczną część miesięcznego dochodu. Dzięki środkom z Polski państwo Aro mają szansę na normalne życie. Nieustannie za to dziękują!

Słowa od rodzin z Aleppo

Dziękujemy za to, że jesteście z nami,

bo dzięki Wam wspólnie dajemy mieszkańcom Aleppo nadzieję!

www.rodzinarodzinie.caritas.pl