UROCZYSTOŚCI RELIGIJNE

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów (z dnia 27 września 2021 r. Dz.U.2021.1754 z dnia 2021.09.28, a także Dz.U. z 2021 poz. 861 ze zmianami z dnia 14.12.2021 r. poz. 2311 i następującymi później) w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii podane są na bieżąco w szczegółach na stronie Ministerstwa Zdrowia: https://www.gov.pl/web/koronawirus/aktualne-zasady-i-ograniczenia).

Codziennie w dogodnym dla siebie czasie łączmy się we wspólnej domowej modlitwie różańcowej w intencji o zatrzymanie epidemii koronawirusa, w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia. Zachęta, by też codziennie śpiewać suplikacje w tej intencji, jak czynimy to w kościele po każdej Mszy św.

Prośba, by po sąsiedzku solidarnie zainteresować się osobami starszymi i potrzebującymi koniecznej pomocy. Jeśli sami nie możemy pomóc, przekażmy informację telefonicznie, by można było taką konieczną pomoc tym potrzebującym osobom zorganizować. Dla Seniorów Rząd przygotował w ostatnim czasie pakiet wsparcia w trudnej sytuacji – pomóżmy im jednak załatwić formalności z tym związane.