ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO – 19.05.2024 r.

1. Dziś obchodzimy święty dzień Pięćdziesiątnicy, w którym Duch Święty zstąpił na Apostołów zebranych na wspólnej modlitwie. Wspominamy początek Kościoła i dziękujemy, że Duch Święty towarzyszy wiernym ze swoim światłem i swoją mocą. Wyrażamy również wdzięczność za dar Ducha Świętego otrzymany w sakramentach chrztu i bierzmowania.
  2. Serdecznie dziękuję za złożone dziś ofiary na tacę z przeznaczeniem na remont naszego WSD w Pelplinie.
  3. Zapraszam i zachęcam wszystkich Parafian do dalszego uczestnictwa w nabożeństwach majowych odprawianych przy krzyżach i kaplicach przydrożnych oraz w kościele po Mszy św.
  4. W poniedziałek obchodzimy święto Matki wszystkich wierzących – Matki Kościoła. Serdecznie zapraszam na Mszę św. i majowe do Rekownicy na g. 1700.
  5. W najbliższy czwartek, 23 maja, oddajmy cześć Jezusowi Chrystusowi, Najwyższemu i Wiecznemu Kapłanowi. Msza św. w Rekownicy rano o g. 800.
  6. Za tydzień w uroczystość Najświętszej Trójcy będziemy też obchodzić Dzień Matki. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.
  7. Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Pelplińskiej zaprasza młodych mężczyzn, którzy rozpoznają w sobie powołanie do kapłaństwa, do rozpoczęcia formacji i studiów w pelplińskim seminarium, które jest częścią Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Kandydaci, w tym również tegoroczni maturzyści, proszeni są o zgłoszenie się do 11 lipca 2024 r. na rozmowę kwalifikacyjną (umówioną wcześniej telefonicznie – tel. 508 830 077) oraz o złożenie w Rektoracie Seminarium odpowiednich dokumentów. Szczegółowe informacje na temat warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej seminariumpelplin.pl

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE – 12.05.2024 r.

1. W dzisiejszą uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego wyznajemy wiarę, że Pan Jezus wstąpił do nieba, by przygotować tam dla nas miejsce i tam nas wszystkich oczekuje.
  2. Wszystkim ofiarodawcom składam serdeczne podziękowanie za złożone dziś ofiary na nasze cele inwestycyjne. A mamy w tym roku szczególny cel – przygotowanie sali spotkań dla dzieci, młodzieży i innych grup duszpasterskich działających w parafii. Sporo już mamy zrobione, ale nie wszystko. Realizacja tych prac wykończeniowych jest uzależniona od dalszych finansów. Dlatego przypomnę, że poza kolektami można wpłacać dowolne ofiary na ten cel poprzez kwestonet bezpośrednio z naszej strony parafialnej lub na konto parafialne. Za wszystkie te ofiary serdecznie dziękuję.
  3. Dziś przy kościele harcerki z Nowej Karczmy sprzedają domowe wypieki, z czego dochód przeznaczony zostanie na rozwój ich drużyny harcerskiej.
  4. W poniedziałek 13 maja przypada 107. rocznica pierwszego objawienia fatimskiego i 43. rocznica zamachu na Świętego Jana Pawła II. Zapraszam do Rekownicy na g. 1700 na Mszę św. i nabożeństwo fatimskie połączone z majowym weźmy z sobą świece na procesję.
  5. Jutro rozpoczynamy bezpośrednie przygotowanie do uroczystości Zesłania Ducha Świętego, którą będziemy przeżywali w przyszłą niedzielę. Zachęcam do uczestnictwa w tej specjalnej modlitwie o wylanie darów Ducha Pocieszyciela, którą odprawiać będziemy codziennie po Mszy św. w łączności z nabożeństwem majowym.
  6. Pragnę przypomnieć, że uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończymy okres Pięćdziesiątnicy Paschalnej, a tym samym dobiega też końca czas Komunii Świętej wielkanocnej. Każdego dnia przed Mszą św. można skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania, aby móc czynić zadość przykazaniom kościelnym – obowiązkowi raz do roku przystąpienia do spowiedzi świętej i przyjęcia w okresie wielkanocnym Jezusa w Komunii Świętej.
  7. W środę 15 maja we wspomnienie św. Izydora – patrona rolników w Częstochowie na Jasnej Górze pod przewodnictwem Ks. Bpa Leszka Leszkiewicza – delegata KEP ds. Duszpasterstwa Rolników wraz z udziałem Diecezjalnych Duszpasterzy Rolników o g. 1930 sprawowana  będzie Msza św. w int. polskich rolników, a o g. 2100 podczas Apelu Jasnogórskiego nastąpi zawierzenie rolników Matce Bożej Królowej Polski. Z racji mojego wyjazdu do Częstochowy tym razem w środę wymiana obrazu Matki Bożej Nieustającej Pomocy dla obu rejonów nastąpi tylko w Lubaniu. Dlatego zapraszam te rodziny, które w minionym tygodniu przyjęły obraz oraz rodziny, które go będą przyjmować zarówno z obrębu kościoła w Rekownicy, jak też z obrębu Lubania na adorację, Mszę św., majowe i nowennę do Lubania.
  8. Za tydzień kolekta na remont WSD w Pelplinie.
  9. Rodziców dzieci komunijnych proszę po Mszy św. o odebranie w zakrystii zdjęć z przyjęcia.