XXXIII niedziela zwykła – 17.11.2019 r.

1. Przez udział w niedzielnej Eucharystii Pan umocnił nas swoim słowem i Najświętszym Ciałem. Pomnażajmy w sercach dary Bożej łaski, aby wytrwale kroczyć drogami wiary, wiodącymi przez codzienne wyzwania i trudy.
  2. Składam serdeczne podziękowanie za dzisiejsze ofiary, które zostaną przeznaczone na potrzeby naszego WSD w Pelplinie. Dołączmy też naszą modlitwę z prośbą o nowe powołania do posługi w Kościele Jezusa Chrystusa.
  3. Pamiętając o tych, którzy poprzedzili nas w drodze do wiecznej ojczyzny, módlmy się o życie wieczne dla nich poprzez ofiarowaną Mszę św., a także w całorocznych wypominkach odczytywanych w niedzielę przed Mszą św. Wypominki roczne można jeszcze do końca listopada składać w zakrystii po Mszy św.
  4. W robocze dni tygodnia po Mszy św. w zakrystii oraz w biurze parafialnym w godzinach urzędowania można dokonać rezerwacji Mszy św. na rok 2020.
  5. W piątek wspominamy św. Cecylię, patronkę muzyki kościelnej.
  6. Za tydzień będziemy przeżywać uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Podczas wszystkich Mszy Świętych odnowimy akt przyjęcia Chrystusa jako Pana naszych serc.
  7. Od pierwszej niedzieli Adwentu rozpoczną się nauki dla narzeczonych, którzy po ukończonym studium katechizacji przedmałżeńskiej w roku 2020 pragną zawrzeć sakramentalny związek małżeński.

XXXII niedziela zwykła – 10.11.2019 r.

1. Dzisiejsza listopadowa niedziela ukierunkowuje nasze myśli na zmartwychwstanie i życie wieczne. Wspominając w tych dniach naszych bliskich zmarłych, pamiętajmy, że również kresem naszych ziemskich dróg jest wieczna rzeczywistość.
  2. W miniony piątek pożegnaliśmy śp. Ryszarda Jakusza, którego Bóg odwołał do wieczności w 59. roku życia.
  3. Obchodzimy dzisiaj Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. To okazja do szczególnej pamięci i modlitwy w intencji chrześcijan prześladowanych na całym świecie. Przed kościołem jest prowadzona zbiórka ofiar dla naszych braci i sióstr prześladowanych za wiarę.
  4. Składam serdeczne podziękowanie za złożone dziś ofiary na tacę z przeznaczeniem na cele parafialne.
  5. Dziś w plebanii o g. 1600 spotkanie dla naszego Parafialnego Zespołu CARITAS.
  6. Z okazji przypadającej jutro 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości polecajmy w modlitwach Bożej Opatrzności losy naszej Ojczyzny i rodaków na całym świecie.
  7. We wtorek w Lipuszu o g. 1930 podczas Kongregacji Dekanalnej będziemy modlić się za wszystkich kapłanów, którzy przed laty pracowali w parafiach naszego kościerskiego dekanatu. Zachęcam, abyśmy chociaż duchowo włączyli się do tej modlitwy.
  8. Ponawiam moją prośbę i zachęcam chłopców do wstąpienia w szeregi grupy ministranckiej. Spotkanie dla chętnych odbędzie się w środę bezpośrednio po Mszy św.
  9. Trwa miesiąc naszej modlitewnej pamięci o wiernych zmarłych. W zakrystii po Mszy św. można jeszcze składać na wypominki roczne.
  10. Od piątku 15 listopada będzie można rezerwować Msze św. na rok 2020. Można to uczynić w godzinach czynnego biura parafialnego lub w zakrystii po Mszy św., ale tylko w zwykłe dni tygodnia.
  11. W sobotę w Lubaniu o g. 1700 spotkanie dla młodzieżowej grupy liturgicznej oraz chętnych, którzy chcieliby do niej dołączyć. Natomiast bezpośrednio po Mszy św. spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do Iszej Komunii św. z grupy starszej.
  12. Od 1 listopada w polskich kinach można oglądać bardzo głośny film pt. „Nieplanowane”. W krajach, gdzie odbyły się już jego premiery, wywołał on prawdziwą burzę. Film opowiada historię jednej z najmłodszych dyrektorek kliniki aborcyjnej, która po10 latach robienia kariery zobaczyła coś, co zmieniło jej życie na zawsze…„Gdybyś miał zobaczyć w tym roku tylko jeden film, zobacz «Nieplanowane»…” – tak o tym dziele napisał jeden z amerykańskich biskupów. Jest to film z gatunku tych, który każdy powinien zobaczyć. Gorąco zatem zachęcam, by wybrać się do kina, by ten film obejrzeć.