VI Niedziela Wielkanocy – 22.05.2022 r.

1. Dziś szósta niedziela Wielkanocy. Słowo Boże przypomina nam, że miłość do Zbawiciela wyraża się w zachowywaniu Jego nauki. Niech udział w tajemnicy paschalnej Jezusa Chrystusa, celebrowanej w Eucharystii, umacnia naszą miłość do Zmartwychwstałego Pana i pomaga zachowywać Jego słowa w codziennym życiu.
  2. Dziś o g. 1600 w plebanii spotkanie dla Rady Duszpasterskiej.
  3. W poniedziałek, wtorek i środę w łączności z nabożeństwem majowym będziemy prosić Boga o obfite plony, błogosławieństwo i szacunek dla pracujących na roli, a także o to, aby nigdzie na świecie nie brakowało ludziom podstawowych środków do życia.
  4. We wtorek, 24 maja, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Na prośbę papieża Benedykta XVI jest to Dzień modlitw Kościoła powszechnego za Kościół w Chinach. Przez wstawiennictwo Matki Zbawiciela będziemy prosić Boga w intencji chrześcijan w Chinach, aby wzrastali w wierze, nadziei i miłości, a także aby mogli swobodnie wyznawać wiarę w Boga w Trójcy Świętej Jedynego.
  5. W czwartek, 26 maja, przypada Dzień Matki. Pamiętajmy tego dnia o naszych mamach. Zapraszam na Mszę św., podczas której żyjącym matkom będziemy wypraszać Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej, a dla zmarłych łaskę życia wiecznego.
  6. W piątek po Mszy św. rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
  7. W sobotę, 28 maja będziemy obchodzić wspomnienie bł. kard. Stefana Wyszyńskiego. Zapraszam do kościoła w Lubaniu na g. 1500, byśmy Koronką do Bożego miłosierdzia wraz z uczestnikami ubiegłorocznej pielgrzymki wspólnie podziękowali za przykład jego wierności Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie. Dla naszej parafii przypada akurat dzień adoracji Najśw. Sakramentu w intencji powołań. Rozpoczniemy ją w kościele w Lubaniu o g. 1800, a zakończymy nabożeństwem majowym i Mszą św.
  8. Zachęcam jeszcze do uczestnictwa w nabożeństwach majowych, byśmy śpiewem Litanii Loretańskiej wypraszali sobie i bliskim opiekę Matki Zbawiciela.
  9. W najbliższą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Nowenna do Ducha Świętego bezpośrednio po Mszy św.
  10. Kustosz Kalwarii Wejherowskiej O. Joel Kokott OFM serdecznie zaprasza na odpust Wniebowstąpienia Pańskiego. Szczegóły podane na plakacie w gablocie.
  11. Zaproszenie biskupa pelplińskiego na święcenia kapłańskie /załącznik/

V Niedziela Wielkanocy – 15.05.2022 r.

1. Dziś piąta niedziela Wielkanocy. Po raz kolejny gromadzimy się na Świętej Wieczerzy, aby pokrzepiać się słowem Bożym i Chlebem eucharystycznym. Umocnieni Bożymi darami będziemy wkraczać w nowe wyzwania kolejnego tygodnia i dawać świadectwo wiary w Zmartwychwstałego Pana.
  2. W poniedziałek, 16 maja, przypada święto Świętego Andrzeja Boboli, patrona Polski. Był on jezuickim kapłanem, gorliwym głosicielem Ewangelii, który pracował na rzecz jedności Kościoła i Ojczyzny. Zginął śmiercią męczeńską w 1657 roku. Niech jego wstawiennictwo wyprasza dar jedności naszym małym wspólnotom oraz całej Ojczyźnie.
  3. W środę, 18 maja, przypada 102. rocznica urodzin św. Jana Pawła II. To kolejna okazja, aby odkrywać na nowo słowa naszego Wielkiego Rodaka. On całe życie zawierzył Bogu przez ręce Maryi. Niech jego wstawiennictwo oraz orędownictwo Najświętszej Maryi Panny wyprasza nam Bożą pomoc w naszym codziennym życiu.
  4. Zachęcam i zapraszam do dalszego uczestnictwa w nabożeństwie majowym w kościele lub przy kaplicach i krzyżach przydrożnych.
  5. W niedzielę 22 maja zapraszam na spotkanie do plebanii na g. 1600 Radę Duszpasterską.
  6. Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Pelplińskiej zaprasza młodych mężczyzn, którzy rozpoznają w sobie powołanie do kapłaństwa, do rozpoczęcia formacji i studiów w pelplińskim seminarium, które jest częścią Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Kandydaci, w tym również tegoroczni maturzyści, proszeni są o zgłoszenie się do 12 lipca 2022 r. na rozmowę kwalifikacyjną (umówioną wcześniej telefonicznie – tel. 508 830 077) oraz o złożenie w Rektoracie Seminarium odpowiednich dokumentów. Szczegółowe informacje na temat warunków przyjęcia są podane na stronie internetowej seminariumpelplin.ploraz w gablocie ogłoszeń w naszym kościele.
    Można się z nimi zapoznać także w biurze parafialnym.
  7. Wydział Duszpasterski zaprasza wszystkich diecezjan do udziału w kolejnym Diecezjalnym Forum Duszpasterskim „U źródła łaski”, które odbędzie się 4 czerwca br. w bazylice katedralnej w Pelplinie. Spotkanie będzie poprzedzone nowenną przed Zesłaniem Ducha Świętego z dziewięciu sanktuariów Maryjnych naszej diecezji.
    Będzie ona transmitowana na stronie nacalyswiat.pl oraz na antenie Radia Głos codziennie od 27 maja do 4 czerwca, o godz. 20.00. Tegoroczne Forum będzie jednocześnie zakończeniem i podsumowaniem diecezjalnego etapu Synodu o synodalności.
  8. Ks. prob. Jan Spierewka z Nowej Karczmy organizuje jednodniową pielgrzymkę dziękczynną dzieci I komunijnych i ich rodzin do Sanktuarium w Licheniu. Wyjazd w sobotę 28 maja br. z pod kościoła w Nowej Karczmie rano o godz. 5.00. Koszt 75 zł. Kontakt tel. 509 733 175.