XVI niedziela zwykła – 21.07.2019 r.

1. Biblijny obraz Chrystusa przyjmującego zaproszenie do domu swoich przyjaciół: Marty, Marii i Łazarza jeszcze wyraźniej ukazuje nam Pana Boga, który pragnie być obecny w sercu i życiu każdego człowieka. Niech przez udział w dzisiejszej Eucharystii Pan Bóg zagości w naszych sercach.
  2. Trwa okres letniego wypoczynku. Wszystkim odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym gościom życzę radości i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół.
  3. Zbliża się czas pieszej pielgrzymki na Jasną Górę. Zachęcam do uczestnictwa w tych rekolekcjach w drodze.
  4. W tym tygodniu patronują nam:
  • św. Maria Magdalena, z której Jezus wyrzucił siedem złych duchów – orędowniczka osób kuszonych,
  • św. Brygida – szwedzka mistyczka, patronka Europy,
  • św. Kinga – polska księżna, a następnie klaryska w Starym Sączu,
  • św. Jakub Większy – pierwszy męczennik wśród Apostołów, patron Hiszpanii,
  • św. Krzysztof – patron kierowców i podróżujących,
  • święci Joachim i Anna – rodzice Najświętszej Maryi Panny.
  1. W przyszłą niedzielę po Mszach św. będziemy modlić się za wszystkich kierowców, powierzając ich opiece św. Krzysztofa, a potem na parkingu święcenie wszelkich pojazdów mechanicznych. Przed kościołem będzie prowadzona zbiórka ofiar do puszek w ramach akcji MIVA POLSKA 1 grosz za 1 kilometr z przeznaczeniem na zakup środków transportu dla misjonarzy.
  2. Za tydzień odpust św. Anny w Grabowie – suma o g. 1200.
  3. Sprawy cmentarne…

XV niedziela zwykła – 14.07.2019 r.

1. Przypowieść o miłosiernym Samarytaninie uświadamia nam, że chrześcijańska miłość do bliźnich wyraża się nie tylko przez gesty, ale sposób postrzegania innych ludzi. Tego nowego patrzenia na człowieka uczy nas Chrystus, nieustannie ofiarując się za nas Ojcu podczas każdej Eucharystii.
  2. Składam serdeczne podziękowanie za złożone dziś na tacę ofiary na cele parafialne. Przy okazji wspomnę, że w minionym tygodniu wymieniliśmy kolejne okna w zakrystii i na zapleczu kościoła w Lubaniu, a po wakacjach przystąpimy do wymiany następnych.
  3. W miniony poniedziałek pożegnaliśmy naszą dawną parafiankę śp. Krystynę Sychulec, a wczoraj naszego parafianina śp. Tadeusza Podolaka.
  4. W tym tygodniu będziemy wspominać św. Bonawenturę – biskupa i Doktora Kościoła, Najświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel oraz bł. Czesława prezbitera.
  5. Kustosz Kaszubskiego Sanktuarium Maryjnego w Sianowie – ks. Eugeniusz Grzędzicki serdecznie zaprasza do uczestnictwa w odpuście NMP Sianowskiej, Królowej Kaszub. Suma odpustowa w niedzielę 21 lipca o g. 1130.