XXIV niedziela zwykła – 15.09.2019 r.

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Został on ustanowiony jako wyraz troski o dobro młodzieży i dzieci, a także, aby zwrócić uwagę ludzi dobrej woli na pilną potrzebę wychowania młodego pokolenia do wartości. Podejmując tę inicjatywę, trwajmy na osobistej i wspólnotowej modlitwie za dzieci, młodzież, polskie szkoły i rodziny.
  2. Kościół przeżywa dzisiaj również dzień modlitwy w intencji środków społecznego przekazu. Prośmy o rzetelność i poszanowanie chrześcijańskich wartości dla wszystkich pracowników mediów. Zachęcam do korzystania z szerokiej oferty wydawnictw i mediów katolickich.
  3. Dziś w Lubaniu Mszą św. o g. 1100 pod przewodnictwem Księdza Biskupa Diecezjalnego Ryszarda Kasyny rozpocznie się Diecezjalne święto Dziękczynienia za plony.
  4. W ramach programu duszpasterskiego w poniedziałek Mszą św. w Lubaniu o g. 1900 kandydaci do bierzmowania rozpoczną Triduum przed świętem św. Stanisława Kostki. Proszę przynieść swoją świecę chrzcielną. We wtorek będzie zawierzenie Matce Bożej, a w środę we wspólnej modlitwie prosić będziemy św. Stanisława o wstawiennictwo.
  5. W środę ze względu na rejonowe spotkanie kapłanów z księdzem biskupem, Msza św. w Lubaniu o g. 1815.
  6. W sobotę w Kościerzynie odpust ku czci Matki Bożej Bolesnej. Jest to święto Róż Różańcowych Rejonu Kościerskiego, na które serdecznie zaprasza kustosz sanktuarium. Uroczystość rozpocznie się o g. 1130 procesją z modlitwą różańcową z sanktuarium M.B. Bolesnej, a zakończy sumą odpustową pod przewodnictwem księdza biskupa Arkadiusza Okroja na placu Jana Pawła II o g. 1200. Serdeczna zachęta do uczestnictwa szczególnie dla członków naszych róż różańcowych.

XXIII niedziela zwykła – 08.09.2019 r.

1. Sprawowana przez nas Eucharystia jest szczytem życia religijnego chrześcijan. W Eucharystii prawdziwie obecny jest i udziela daru zbawienia Pan i założyciel Kościoła – Jezus Chrystus. W dzisiejszej Ewangelii wzywa nas do radykalnego stawiania Bożych spraw na pierwszym miejscu.
  2. Z okazji przypadającego dziś 105. Światowego Dnia Migranta i Uchodźcy naszą szczególną modlitwą i pamięcią otaczamy wszystkich, którzy z różnych przyczyn opuścili swoją ojczyznę, a szczególnie naszych krewnych, przyjaciół i parafian przebywających na emigracji. Do tej pory dzień ten był obchodzony w styczniu, ale papież Franciszek w ubiegłym roku zmienił datę obchodów na drugą niedzielę września.
  3. Składam serdeczne podziękowanie za złożone dziś ofiary na tacę na cele inwestycyjne parafii. Wymieniliśmy już osiem okien na zapleczu kościoła w Lubaniu. Obecnie jesteśmy na etapie kończenia robót wyjścia ewakuacyjnego z zakrystii, a jesienią przystąpimy do wymiany kolejnych pięciu okien.
  4. We wtorek ze względu na spotkanie dekanalne kapłanów, Msza św. w Lubaniu o g. 1815.
  5. Nabożeństwa fatimskie odprawiane od maja w naszej parafii są wypełnieniem woli Maryi i odpowiedzią na Jej objawienie i słowa w Fatimie. Zapraszam do udziału w nabożeństwie w piątek po Mszy św. w Lubaniu – weźmy z sobą świece na procesję.
  6. W piątek po Mszy św. w Lubaniu spotkanie dla rodziców, którzy pragną zgłosić swoje dziecko na katechezę przygotowawczą do Iszej Komunii św. w roku 2021.
  7. W najbliższą sobotę obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża św. W łączności z akcją modlitewną przygotowaną z inicjatywy Fundacji Solo Dios Basta na włocławskim lotnisku Kruszyn POLSKA POD KRZYŻEM zapraszam wszystkich do udziału w naszej parafii. To modlitewne spotkanie rozpoczniemy w Lubaniu przy krzyżu misyjnym Koronką do Bożego miłosierdzia o g. 1500. /program – załącznik/.
  • Osoby, które chciałyby czynnie włączyć się w przygotowanie tego przedsięwzięcia proszę o kontakt osobisty lub telefoniczny ze mną.
  1. Początek roku szkolnego skłania nas do wytężonej modlitwy w intencji dzieci i młodzieży. W przyszłą niedzielę rozpocznie się w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania.
  2. Za tydzień w Lubaniu o g. 1100 pod przewodnictwem Księdza Biskupa Diecezjalnego rozpocznie się nasze Diecezjalne Święto Dziękczynienia za tegoroczne plony. W związku z tym w Rekownicy będzie tylko Msza św. ranna o g. 800.
  • W związku z przygotowaniem do dożynek spotkanie dla służb porządkowych będzie w Lubaniu w czwartek o g. 1930, zaś w piątek o g. 1800 dla wszystkich ministrantów.