IV Niedziela Wielkanocna – 21.04.2024 r.

1. W Ewangelii czwartej już Niedzieli Wielkanocy słyszymy, jak Pan Jezus porównuje się do pasterza miłującego i troszczącego się o owce. Dlatego tę niedzielę nazywamy Niedzielą Dobrego Pasterza, przypada w nią Światowy Dzień Modlitw o Powołania i rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Módlmy się, by nie brakowało gorliwości i apostolskiego zapału wśród kapłanów i osób zakonnych oraz o to, by nie zabrakło robotników w Winnicy Pana.
  2. Dziś w Lubaniu o g. 1700 spotkanie dla rodziców i dzieci komunijnych z grupy starszej.
  3. Bardzo serdecznie dziękuję młodzieży bierzmowanej oraz ich rodzicom za miłą niespodziankę, którą mnie obdarzyli w Kościerzynie – Bóg zapłać.
  4. We wtorek obchodzić będziemy uroczystość św. Wojciecha, biskupa, męczennika i patrona Polski. Znajdźmy w codziennym zabieganiu czas na spotkanie z Chrystusem we Mszy Świętej i na modlitwę w intencji naszej umiłowanej Ojczyzny.
  5. W czwartek przypada święto św. Marka Ewangelisty, które jest też tradycyjnym dniem modlitwy o urodzaje. Chciejmy w codziennej, osobistej modlitwie prosić dobrego Boga, by pobłogosławił wszelkie ludzkie wysiłki, aby one przyniosły obfity plon i owoc, by nikomu nie brakowało codziennego chleba.
  6. Próby dla dzieci przed przyjęciem będą w Lubaniu w środę i czwartek o g. 1530, zaś w piątek dla rodziców i dzieci o g. 1730. Proszę wszystkich o obecność.
  7. W sobotę w Lubaniu o g. 900 dzieci przygotowujące się do Iszej Komunii św. przystąpią do sakramentu pokuty i pojednania. Do spowiedzi zachęcam też rodziców tych dzieci, rodzeństwo oraz krewnych.
  8. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. w Lubaniu o g. 1100 będziemy przeżywać uroczystość Iszej Komunii św. dzieci. Otoczmy je swoją szczególną modlitwą, aby odtąd zechciały często korzystać z daru Eucharystii. W związku z przyjęciem Msza św. w Rekownicy tylko rano o g. 800, a w Lubaniu ta przyjęcinowa o g. 1100.
  9. Ks. prob. z Nowej Karczmy zaprasza na 12 dniową pielgrzymkę do Meksyku, w tym do  Sanktuarium Matki Bożej w GUADALUPE, która odbędzie się w dniach od 8 do 19 października 2024r.  Koszt pielgrzymki: 7230 zł + 1435 USD. Informacji udziela ks. Jan Spierewka, prob. parafii Nowa Karczma. Kontakt tel. 509 733 175.

III Niedziela Wielkanocna – Święto Chrztu Polski – 14.04.2024 r.

1. W trzecią niedzielę Wielkanocy, obchodzoną w naszej Ojczyźnie jako Niedzielę Biblijną rozpoczynamy Tydzień Biblijny. Pragnę zachęcić wszystkich Parafian do indywidualnej lektury i medytacji słowa Bożego, by spotkać Pana Zmartwychwstałego, który mówi do swojego ludu.
  2. Dzisiaj przeżywamy też ustanowione przez Sejm RP na pamiątkę rocznicy przyjęcia chrztu przez księcia Mieszka I święto Chrztu Polski.
  3. We wtorek ze względu na bierzmowania w naszym dekanacie Msza św. w Lubaniu rano o g. 800.
  4. Zachęcam do środowych adoracji Najśw. Sakramentu według podanego grafiku, a także do uczestnictwa w Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – szczególnie te rodziny, które już przeżyły nawiedzenie obrazu oraz te, które będą go przyjmowały do kolejnej środy.
  5. Mieszkańcom w Lubaniu z ul. Agatowej i Diamentowej, a w Rekownicy mieszkańcom z Będomina rejonu Igo, tj. od p. Zarębskich do p. Emler przypominam moją prośbę, by w tym roku mieli na uwadze dbałość o porządki na placu i wokół kościoła. Jednocześnie wszystkich parafian proszę, byśmy wzajemnie tworzyli wspólnotę i tak jak w rodzinie byli za siebie odpowiedzialni. Zwróćmy uwagę, że ten budynek kościoła czy inne obiekty sakralne nie są własnością tego czy innego proboszcza, ale naszą wspólną parafialną własnością. Dlatego też tak jak w rodzinie, dbajmy o ich piękno, o czystość itd. Niech to będzie taką naszą wspólną wizytówką i wspólnym dobrem, o które wzajemnie dbamy. Celem tych akcji porządkowych jest też integracja sąsiadów na danym rejonie kolędowym, byśmy się znali jako sąsiedzi i też tworzyli ze sobą sąsiedzką wspólnotę.
  6. Prenumeratorów „Pielgrzyma” proszę o uiszczenia opłaty 27,00 zł na II kwartał. Jednocześnie zachęcam innych do nabycia i czytania tego naszego diecezjalnego czasopisma, w którym każdy może znaleźć wiele ciekawych artykułów na różne tematy.
  7. W przyszłą niedzielę w Lubaniu o g. 1700 spotkanie dla rodziców i dzieci komunijnych z grupy starszej.