26 niedziela zwykła – 25.09.2022 r.

1. W dzisiejszą niedzielę po raz 108. obchodzony jest dzisiaj Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Modlitwą wspieramy wszystkich, którzy z powodu wojny, prześladowań i innych trudności musieli opuścić rodzinny kraj, aby doświadczali życzliwości i odpowiedniej pomocy w nowych środowiskach.
  2. Dziś na sumie w Rekownicy grupa młodzieży wobec rodziców i naszej wspólnoty parafialnej złoży swoje deklaracje i prośby do Księdza Biskupa Diecezjalnego, a tym samym oficjalnie rozpocznie na katechezie parafialnej swoją formację przygotowania do sakramentu bierzmowania. Chciejmy towarzyszyć tej młodzieży naszym dobrym wzorem i modlitwą, by dobrze wykorzystali ten czas formacji i byli odpowiednio przygotowani do dojrzałego oraz odpowiedzialnego życia chrześcijańskiego.
  3. Bezpośrednio po tej Mszy św. proszę na chwilę o pozostanie w kościele rodziców i dzieci przygotowujące się do Iszej Komunii św. z obu grup.
  4. Dziś o g. 1600 w plebanii spotkanie dla Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej.
  5. W czwartek, 29 września, przypada święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Święci Archaniołowie to szczególni Boży posłańcy. Niech ich wstawiennictwo wyprasza nam Bożą opiekę.
  6. W najbliższą sobotę rozpoczniemy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszam wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwie różańcowym, które będzie odprawiane w kościele w Rekownicy w poniedziałki, środy i czwartki o g. 1630, w Lubaniu we wtorki, środy i piątki o g. 1830. W soboty i niedziele zachęcam do odmawiania różańca we wspólnocie domu rodzinnego. To piękna praktyka, a przede wszystkim świadectwo wiary, kiedy rodzina wspólnie modli się za siebie i innych.
  7. W pierwszą sobotę miesiąca w Lubaniu przed Mszą św. indywidualna adoracja Najśw. Sakramentu i okazja do spowiedzi św. Zachęcam też dzieci, młodzież i dorosłych do uczestnictwa w środowej adoracji Najśw. Sakramentu, którą mamy naprzemiennie według podanego grafiku w Rekownicy lub w Lubaniu.
  8. W minionym tygodniu Bóg powołał do siebie w wieku 67 lat śp. Marię Bielawę. Niech miłosierny Bóg da zmarłej udział w światłości wiekuistej Chrystusa Pana Zmartwychwstałego.
  9. Za tydzień nasze wspólnota parafialna będzie przeżywać odpust ku czci naszego patrona św. Michała Archanioła. Suma odpustowa w Rekownicy pod przewodnictwem o. Faustyna Sławińskiego OFM o g. 1200. Serdecznie zapraszam Was drodzy parafianie, a za Waszym pośrednictwem Wasze dzieci i wnuki, którzy kiedyś tutaj się urodzili i mieszkali. Niech przybędą na odpust, a potem na rodzinne spotkanie w Waszym domu.

25 niedziela zwykła – 18.09.2022 r.

1. Dziś przypada Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Naszą modlitwą otaczamy wszystkich pracujących w mediach, aby wiernie służyli prawdzie. W korzystaniu z przestrzeni medialnej niech wszystkim towarzyszy wzajemna życzliwość i szacunek. Dziękujemy także za media katolickie, które służą szerzeniu Dobrej Nowiny.
  2. Dziś też przypada święto Świętego Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży, głównego patrona Polski. Ze względu na przypadającą niedzielę nie jest ono celebrowane w liturgii. Naszą modlitwą otaczamy młode pokolenie, aby wzrastało w wierze i bliskości Pana.
  3. W środę w kalendarzu liturgicznym przypada święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty, zaś w piątek wspomnienie św. Ojca Pio.
  4. W środę adoracja Najśw. Sakramentu rozpocznie się w Lubaniu o g. 1800, a Msza św. będzie o g. 1830.
  5. W przyszłą niedzielę w Kościele przypada 108. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.
  6. W niedzielę 25 września na sumie w Rekownicy kandydaci pragnący przygotować się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w towarzystwie swoich rodziców, wobec zebranej wspólnoty parafialnej złożą swoje deklaracje i prośbę do Księdza Biskupa Diecezjalnego.
  7. W przyszłą niedzielę w plebanii o g. 1600 spotkanie dla Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej, na które wszystkich radnych serdecznie zapraszam.
  8. Przewodnik Pieszej Pielgrzymki grupy kaszubskiej zaprasza pielgrzymów oraz sympatyków grupy, na spotkanie popielgrzymkowe w przyszłą niedzielę (25 września), które rozpocznie się Mszą świętą o godz. 14: 30 w parafii św. Kazimierza w Kartuzach.